Czy nosić koszulki damskie pod żakietem?

Na blogu odbywały się liczne dyskusje na temat tego, co nosić pod marynarką lub blezerem. Panuje powszechna zgoda co do tego, że dobrze wykonane, nieprzezroczyste damskie koszulki (na przykład ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki) z materiału wysokiej jakości może być doskonałym materiałem warstwowym. Równie dobre są bluzki bez guzików, które mogą być bardziej atrakcyjne i miękkie, szczególnie dla kobiet, które mają problemy z luźnymi bluzkami z guziczkami), Zwróć uwagę, że chociaż w telewizji często zdarza się oglądać kamizelki noszone pod żakietem, nie jest to najlepsze, ponieważ jeśli zdejmujesz marynarkę, kamizelka nie jest zazwyczaj odpowiednim ubraniem do pracy. Natomiast nosząc proste koszulki pod żakietem nie wyróżniasz się w korporacyjnym środowisku.

Koszulki są świetne w lecie, oczywiście, ale są również świetne do noszenia pod kardiganem i blezerem, gdy pory roku się zmieniają. Niektóre z najlepszych koszulek do tworzenia połączeń to, moim zdaniem proste białe koszulki – warto również zapoznać się z naszą najnowszą dyskusją na temat prostych białych t-shirtów do pracy.

koszulkiOgólnie rzecz biorąc, jeśli można nosić konkretną koszulkę z spodniami dresowymi, nie należy jej nosić w biurze. Jak wspomniano powyżej, pod garniturami preferowane są koszulki z rękawami (nie bezrękawniki czy croptopy), ponieważ pozwalają zdjąć żakiet, nawet w najbardziej konserwatywnym biurze, oraz pozwalają łączyć nudne żakiety z prawdziwą gamą t-shirtów. Łatwiej je również wrzucić do prania niż bluzki, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Takie kolorowe t-shirty mogą być odpowiednim wyborem dla rozmów o pracę i ważnych spotkań, ale należy pamiętać, że nie każdy czuje się w ten sposób. Jeśli masz na sobie prostą koszulkę, bądź ostrożna jeśli planujesz, co pod nią nosić – twój biustonosz w ogóle nie powinien być widoczny przez koszulę.

W idealnym świecie koszulka do noszenia do biura byłaby nieco fantazyjna – może wykonana z rozciągliwego jedwabnego dżerseju (lub nawet jedwabnej dzianiny), może ma guziki u nasady szyi, może ma ciekawy, bluzkowy wzór – dobrym przykładem jest taka bluzka https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki/gladka-bluzka-oversize Ogólnie rzecz biorąc, możesz chcieć uniknąć koszulek z kamieniami Svarovskiego i podobnymi dekoracjami – nie tylko są one nie do przyjęcia dla większości konserwatywnych biur, ale waga koralików lub kamieni niezmiennie sprawia, że koszulki są ciężkie i trudne w praniu. Wybieraj proste nadruki i hafty.