Co robić gdy twoje buty sportowe brzydko pachną?

Wszystkie z nas miały podobny problem, gdy zdjęłyśmy buty sportowe ze sklepu https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe. Kto z nas nie musiał zmagać się z nagle nieprzyjemnym, nawet obrzydliwym zapachem, który wyraźnie wydobywał się z okolic butów? Co można zrobić, aby ten problem nie wpłynął na życie i relacje międzyludzkie? Najpierw należy ustalić przyczynę tego zapachu, a następnie odpowiednio go wyeliminować.

buty sportoweIstnieją dwa powody, dla których twoje buty sportowe mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. Przede wszystkim nie są one dobrze wentylowane i wykonane są z materiałów sztucznych i kiepskiej jakości. Zdarza się, że nawet nowe buty sportowe wydzielają nawet bardzo nieprzyjemny zapach. Drugim powodem jest nadmierna potliwość stóp. Pot wewnątrz buta rozkłada się, i wydziela bardzo nieprzyjemny zapach.

Oto kilka sposobów na pozbycie się tej dokuczliwości. Które z nich będą najskuteczniejsze, musisz sprawdzić osobiście.

Aby usunąć nieprzyjemny zapach, musi on być zneutralizowany lub wchłonięty. Sucha herbata jest doskonałym pochłaniaczem zapachów. Wystarczy kilkanaście torebek świeżej herbaty, – wystarczy włożyć je w buty sportowe i zostawić na noc. Jeśli nieprzyjemny zapach jest nagły i niezbyt intensywny, zabieg ten szybko pomoże.

Kawałki węgla drzewnego, np. z ogniska czy nawet grilla, warto włożyć do woreczka ze szczelnego – ale przepuszczającego powietrze – materiału, też włożyć w buty sportowe. Doskonale wchłania zapach, ale może zabrudzić wnętrze obuwia, więc nie należy kruszyć węgla na małe kawałki.

Mieszkańcy bloków, którzy nie mają dostępu do ogniska lub grilla, mogą zamiast tego mieć pupila – zamiast węgla użyj żwirku dla kotów na noc. Jest to produkt gotowy do wchłaniania zarówno płynów, jak i zapachów. Pamiętaj, by usunąć żwirek, najlepiej odkurzaczem.

Jednak najlepsza w usuwaniu zapachów jest prawdopodobnie soda oczyszczona czy proszek do pieczenia. Soda nie tylko pochłania zapachy, ale także utrudnia życie bakteriom, których aktywność życiowa przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego zapachu potu. Jest to bardzo skuteczny i prewencyjny sposób. Problem polega na tym, że należy włożyć proszek do butów i wyjmować go po kilku godzinach, co jest dość trudne. Do jego pozbycia się można użyć odkurzacza.